EnglishEspañolРусскийFrançaisDeutschPortuguêsItalianoالعربيةفارسیNederlandsPolski

xLedLighting T8 LED Tube 18W ma CRI 90

Data: 15.06.2013

Nie dlatego, że jest coś nie tak z dawnych sodu-wyładowczych lamp. Produkcja praktycznie wszystkie ich światła o długości fali w pobliżu szczytu wrażliwości ludzkiego oka dał im teoretyczną skuteczność świetlną 200 lumenów na wat energii elektrycznej zużywanej, choć ich rzeczywistych parametrów wynosi około dwie trzecie tego. Nowe diody białe stosowane w jego ulicy są oceniane na około 100 lumenów na wat. Kompaktowe lampy fluorescencyjne (CFL) wykorzystywane w domu wytwarzają 60 lumenów na wat, a tradycyjne żarówki emitują skąpy 15 lub tak. Z punktu widzenia oszczędności energii, a następnie, LED latarnie są rywali, ale nie chrupie. Ale oni mają inne zalety. Jednym z nich jest długowieczność: po prostu nie wypalić, ale stopniowo tracą jasność w ciągu roku.

Zwykle miarą żarówki LED o życiu gospodarczym jest jego L70 Ocena-czas na jego jasność spadnie do 70% jego pierwotnej wartości. Gminy i komercyjnych użytkowników spodziewać się dziesięć lat lub więcej z lamp LED zanim to się stanie. Niski lampy sodowe, natomiast ostatnia zazwyczaj trzy lub cztery lata przed rozpoczęciem spożywać o wiele więcej energii. Dodaj do tego koszt zmienianie LED latarnię-około 60, w porównaniu z ponad 200 do lamp-sodowej i niższe koszty konserwacji sam może zrobić przełącznik warto. Są to korzyści wydajność też. W przeciwieństwie do lamp sodowych, zapalają się natychmiast, a nie biorąc minut na rozgrzewkę. Są one również lepiej wyświetlania kolorów. A ostatnie badania wykazały, że białe światło zapewnia lepszą percepcję wzrokową niż żółto-pomarańczowym światłem sodowym. Wynika to ze sposobu komórek różnych fotoreceptorów w oku, zwane pręciki i czopki, wykonywać swoje zadania.

W świetle dziennym, wizja jest obsługiwany głównie przez stożkowatych komórek upakowanych wokół centrum siatkówki. Oprócz koloru przetwarzania, komórki stożka pomóc oko dostrzec szczegóły i szybkich zmian w otoczeniu. W ciemności, w przeciwieństwie, percepcja obsługiwane prawie wyłącznie przez bardziej wrażliwych prętopodobnych komórek siatkówki w kierunku obrzeża. Dla ludzi, jazdy w nocy, jednak oświetlenie sztuczne warunki oznaczają zazwyczaj nie pitch-dark, ani lekki, by zobaczyć przy użyciu szyszek sam.

Co więcej, jako ruchów pojazdu, przez plamy jaśniejsze i ciemniejsze oświetlenie, zarówno pręciki i czopki są wymagane, a wymagania na nich ciągle się zmieniają. Gdy jest to krótko lżejsze, oko jest bardziej czułe na światło zielonkawo-żółty. Kiedy ciemniejszy, najlepiej reaguje na światło w zielono-niebieskiej części widma. Okazuje się, że białe lampy LED do lepszej pracy spełniania tych sprzecznych wymagań niż lampy sodowe może zarządzać i robią to na niższych poziomach mocy, aby uruchomić. Nie może więc być pewne oszczędności energii z przejścia LED ulicznych po wszystkim.

Oświetlenie stanowi około 17% energii elektrycznej wykorzystywanej w Stanach Zjednoczonych. Zmniejszenie ilości odpadów, poprzez wprowadzenie technologii półprzewodnikowych, które przekształcają wiele więcej energii w światło-ciął tę kwotę. Diody konwertować więcej niż 75% zapotrzebowania energetycznego na światło; Żarówki nie więcej niż 5%, reszta jest zamieniona w ciepło. Amerykańska ustawa uchwalona w 2007 r. wymaga, aby żarówki zużywa 100 W lub więcej należy stosować 27% mniej energii elektrycznej w 2012 roku. Żarówki o mocy 40 watów i więcej musiałby zrobić to samo w 2014.

Chociaż niektóre z najnowszych żarówek może więcej niż spełniać nowe standardy wydajności, tradycyjne żarówki wolframowe-włókien nie miał szans. Tymczasem świetlówek zaczęły nabyć złą reputację. Niewielu sprostał ich roszczenia dłuższego życia, zwłaszcza, gdy były one włączane i wyłączane wielokrotnie lub wykorzystywane w zagłębionych lampy sufitowe, gdzie ciepło może budować i smażyć ich obwody. I choć Żarówki LED mają razem-z kosztem własności znacznie mniej niż sodu lub innych form oświetlenia przemysłowego, a sprawdziły się do gmin i przedsiębiorstw, mają jeszcze zrobić to samo dla prywatnych użytkowników.

To nie dziwi, biorąc pod uwagę z góry koszt niczego od 25 do 60 (przed ewentualnych rabatów od dostawców energii elektrycznej) na żarówki LED z strumienia świetlnego 100-watowy świetle żarowym. Twój publicysta planuje zaktualizować wartość swojej oryginalnej 4,2 kilowatów "krajowej oświetlenia wewnętrznego i zewnętrznego z LED ekwiwalentów, jedna lampa na raz, ponieważ istniejące żarówki (głównie świetlówki kompaktowe) wypalić. Alternatywy dla 100-watowych reflektorów zwykle kosztuje około 40 kawałek. Ale popularne 60-watowe można teraz było już za 14.

Coraz tańsze i mądrzejsze
Nie wszystkie lampy LED, są jednak takie same. Niektóre tańsze mają chłodny niebieski odcień. Żaden ma dość pełnego zestawu kolorach rozrzutnego Żarówka wolframu z jej szerokiej gamie długości fal w zakresie widzialnym. Zwykle środek źródła światła zdolność do reprodukcji kolorów wiernie jest Współczynnik oddawania barw (CRI). Zgodnie z konwencją, żarówki są przypisane CRI 100. Tanie diody LED mogą mieć CRI 50 lub mniej. Bardzo dobry-jak na 45 xLedLighting T8 LED Tube 18W ma CRI 90. Większość LED Światła Yuchi przemysłowe mają CRI 80 do 85.