EnglishEspañolРусскийFrançaisDeutschPortuguêsItalianoالعربيةفارسیNederlandsPolski

Wiedza Oświetlenie LED

Data: 17.06.2013

Light Emitting Diode (LED) to urządzenie półprzewodnikowe, które zamienia energię elektryczną na światło. Oświetlenie LED jest już od 1960 roku, ale dopiero teraz zaczynają się pojawiać na rynku mieszkaniowym do oświetlenia przestrzeni. Początkowo białe diody były możliwe tylko przez "t" grupy trzech diod LED - czerwony, zielony i niebieski - poprzez regulację prądu do każdego celu uzyskania ogólnej białe światło. Standardowe tablicy 18 LED diodesThis oświetlenie zmieniło się w 1993 roku, kiedy niebieski Nichia stworzył układ galu indu z powłoką fosforową, która jest używana do tworzenia przejścia fali niezbędne emitować białe światło z jednej diody. Proces ten jest znacznie mniej kosztowne do ilości światła generowanego.

Każda dioda jest o 1/4 cala średnicy i korzysta około dziesięciu miliamperów do pracy o dziesiątej wat. Diody LED są małe, ale mogą być grupowane w przypadku stosowania w intensywności. Oprawy LED wymaga sterownika, który jest analogiczny do balastu w fluorescencyjnych lamp. Kierowcy są zazwyczaj wbudowane w urządzenia (np. stateczników) lub są one transformator wtyczka dla przenośnych (plug-in) urządzeń. Plug-in transformatorów pozwala urządzenie do pracy w standardzie 120 wolt prądu zmiennego (AC), z niewielką (około 15 do 20 procent), utraty zasilania.

Skuteczność typowej aplikacji LED mieszkalnej ok. 20 lumenów na wat (LPW), choć Skuteczność działania do 100 LPW zostały utworzone w warunkach laboratoryjnych. Żarówki mają skuteczność około 15 LPW i ENERGY STAR ® świetlówki kompaktowe są o 60 LPW, w zależności od mocy i rodzaju lampy. Niektórzy producenci twierdzą, skutecznością znacznie wyższe niż 20 LPW, upewnij się, aby zbadać skuteczność systemu, co stanowi wykorzystanie zasilania wszystkich komponentów. W grudniu 2006 roku, Departament Energii USA badali skuteczność czterech luminarzy. Wszystkie cztery daleki od roszczeń wytwórcy; badanie sugeruje, że producenci polegają na pomiarach, jak dużo światła pojedyncze LED produkuje, a nie, jak dużo światła LED oprawa faktycznie wykonuje.

Diody LED są lepiej wprowadzenie światła w jednym kierunku niż żarówek lub fluorescencyjne. Ze względu na ich kierunku wyjścia, mają wyjątkowe cechy konstrukcyjne, które mogą być wykorzystane przez sprytnych wzorów. LED taśmy może być zainstalowany w liczników, w korytarzach, w klatkach schodowych, stężone tablice mogą być stosowane do oświetlenia pomieszczenia. Wodoodporne, zewnętrzne urządzenia są również dostępne. Niektórzy producenci uważają aplikacji, takich jak ogrody, chodniki, i dekoracyjnych opraw zewnętrznych bram garażowych jest najbardziej opłacalne.

Diody LED są bardziej wytrzymałe i odporne na uszkodzenia niż świetlówki kompaktowe i żarówki żarowe. Diody LED nie migają. Są one bardzo wrażliwe na ciepło, nadmierne ciepło lub niewłaściwe wnioski znacznie zmniejszyć zarówno moc światła i żywotność. Zastosowania obejmują:

 • Zadań i lampa
 • Linear strip lighting (pod szafki kuchenne)
 • Oprawy oświetleniowe / sufit puszki
 • Ganek / outdoor / Oświetlenie krajobrazu
 • Art oświetlenie
 • Światła nocy
 • Schodowe i oświetlenie chodnik
 • Zawieszki i napowietrznych
 • Modernizacja żarówek do lamp

  Definicje i terminy

 • Termin

  Definicja

  Jednostki

  Jak interpretować

  Temperatura barwowa

  Kolor światła

  Kelvin (K)

  Sunlight na wschód słońca jest 1800K
  100W żarówka świeci 2850K
  Zachmurzone niebo jest 6500K

  Wskaźnik oddawania barw (CRI)

  Światła wpływ na kolor

  Skali od 0 do 100 z promieni słonecznych na 100

  Im wyższa liczba, tym bardziej "true" kolor będzie wyglądał w tym świetle

  Jasność

  Natężenie światła.

  Lumenów

  Wyższe lumenów, jaśniejsze światło

  Moc

  Ilość zużytej energii elektrycznej

  Watts

  Obniż watów, mniejsze zużycie energii

  Skuteczność

  Wydajność żarówki do konwersji energii elektrycznej w świetle

  Lumenów na wat

  Bardziej wydajne żarówki zapewniają więcej światła przy mniejszym zużyciu energii